Рівнянка вишила 33 сторінки збірки Франка (ФОТО)

2017-01-06 11:17:41
Переглядів: 851

«Народна пісня». Книга – 60 см заввишки і 40 см – завширшки. Важить 5 кг. Її показують у столичному Музеї книги та друкарства. Тут до 19 січня 2017-го працюватиме виставка арт-буків Олени Медведєвої.

Читайте також: День ангела Артема та Євгенії: значення імен, характер і талісмани

«Вірші для вишивання вибирала невипадково. Хотілося дати саме ті, які зараз потрібні нашому народу – патріотичні, із закликами до свободи і боротьби. Розміщувала їх за хронологією. Вірші вишивала чорними буквами на світло-бежевому полотні. Таку основу вибрала, аби літери гарно читалися. Шрифт розробляла самостійно. Взяла чисте полотно і на ньому пробувала кожну літеру. Перебрала зо 2 десятки варіантів», - розповіла майстриня.

Читайте також: У Рівному з’явився свій Хатіко? (ФОТО)

За словами майстрині, найскладніше було вирахувати, чи вміститься твір на сторінці. Не раз зашивала полотно до кінця, а потім виявлялося, що не вистачає місця ще на 2 рядочки. Доводилося все випорювати і починати заново. Олена каже, що після вишивання кожну сторінку ретельно перевіряла, бо, виявляється, що й у вишивці можна зробити орфографічну помилку.

Книга має 33 сторінки. Зверху обтягнута темно-синьою шкірою. Назва обрамлена вишитим червоно-синім геометричним візерунком.

Читайте також: 12 головних страв на різдвяний Святвечір: рецепти, звичаї та прикмети

«Цей візерунок відтворила з улюбленої вишиванки Івана Франка. Взяла червоні та сині нитки, бо таке поєднання кольорів на вишиванках було популярне у той період, коли він жив», - розповіла жінка.

Працює пані Олена літературним редактором. Вишивала збірку вечорами й ночами, інколи засиджувалася за роботою до ранку. А якось у вихідний вишивала 14 годин поспіль.Рівненський сайт для батьків
Новини Рівного

Надзвичайні події

День ангела

Підприємства Рівного

Оголошення Рівного

Церковний календар 2017

Метеостанція Рівне

Останні оголошення
на гору